50 de noi locuri de parcare vor fi amenajate în centrul orașului Borșa, pe DN 18

50 de noi locuri de parcare vor fi amenajate în centrul orașului Borșa, pe DN 18

Primarul orașului Borșa, Sorin Timiș, a anunțat că, în perioada următoare, în zona centrală a orașului vor fi amenajate 50 de noi locuri de parcare pe DN 18.

Acestea vor fi create printr-un proiect de refacere a marcajelor rutiere, pe tronsonul cuprins între Podul Pogace și noua Autogară.

„În perioada următoare, în zona centrală a orașului vor fi amenajate 50 de noi locuri de parcare pe DN 18. Acestea vor fi realizate printr-un proiect de refacere a marcajelor rutiere, pe tronsonul cuprins între Podul Pogace și noua Autogară, contribuind astfel la îmbunătățirea condițiilor de parcare și a confortului pentru borșeni și turiștii care ne vizitează”, a declarat primarul Timiș.

MaramuresOnline.ro

Link sursă


CSV.RO – platformă românească de anunțuri gratuite


Anunțuri gratuite din Maramures